بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » ۷۸ درصد طرح احداث کانال بادین‌آباد پیرانشهر به اتمام رسید

۷۸ درصد طرح احداث کانال بادین‌آباد پیرانشهر به اتمام رسید

19164102_897.jpgمحمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی در حاشیه بازدید از پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه، گفت: احداث کانال بادین‌آباد در قالب طرح‌های مهم احیای دریاچه ارومیه از سال‌های قبل آغاز و در دولت سیزدهم روند پیشرفت آن تسریع یافته است.

وی اضافه کرد: اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح به ۸۷ درصد شامل ۴ هزار و ۱۰۰ متر رسیده و طی ۲ ماه آینده حدود ۴۰۰ متر دیگر آن به اتمام می رسد و طرح تکمیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: با تکمیل این طرح سالانه ۱۸۰ میلیون مترمکعب آب به سد کانی‌سیب انتقال یافته و از آنجا هم از طریق تونل احداث شده به سمت دریاچه هدایت خواهد شد.

معتمدیان با بیان اینکه کانال بادین‌آباد فاز دوم انتقال آب به سمت دریاچه ارومیه است، ادامه داد: طرح تونل سد کانی‌سیب به سمت دریاچه نیز که سال ۱۴۰۱ با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید ظرفیت انتقال سالانه حدود ۳۰۰ میلیون مترمعکب را به وجود آورده است.

معتمدیان در پایان با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه سخت افزاری احیای دریاچه ارومیه انجام شده، اضافه کرد: تمرکز کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در این مرحله بر روی حوزه نرم‌افزاری و مدیریت منابع آبی با محوریت سازمان جهادکشاورزی است.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *