بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » گازرسانی به ۲۳۱ روستای استان کرمانشاه

گازرسانی به ۲۳۱ روستای استان کرمانشاه

19163936_770.jpgناصر حسینی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به اقداماتی که سال گذشته برای گازرسانی در استان انجام شد، گفت : سال گذشته ۲۳۱ روستای استان را گازرسانی کردیم و در حال حاضر مجموع روستا‌های استان که از نعمت گاز برخوردار هستند به بیش از ۲۲۵۰ روستا رسیده است.

وی ضریب نفوذ گاز در روستا‌های استان را ۹۶ درصد اعلام کرد و یادآور شد: بخش کوچکی که باقی مانده عمدتا مربوط به روستا‌هایی است که به جهت هزینه بسیار بالای گازرسانی و یا جمعیت کم، مشمول گازرسانی نیستند.

وی از گازرسانی به شهر ازگله به عنوان تنها شهر فاقد گاز استان در سال گذشته نیز یاد کرد و ادامه داد: هم اکنون پوشش گازرسانی شهری استان به ۱۰۰ درصد رسیده و شهر دارای جمعیتی که فاقد گاز باشد در استان نداریم.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز، هم اکنون ضریب نفوذ گاز در مجموع بخش شهری و روستایی در استان ۹۸ درصد است.

حسینی از گازرسانی به ۲۳۰ واحد تولیدی و صنعتی استان در سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های گازرسانی شهری، روستایی و صنایع باعث افزایش تعداد مشترکین گاز استان شده، خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ مشترک جدید گاز در استان اضافه شد و تعداد مشترکین گاز استان اکنون به بیش از ۷۰۳ هزار مشترک رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه همچنین میزان مصرف سال گذشته گاز در استان را پنج میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: این میزان مصرف نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود پنج درصد افزایش داشته است.

به گفته حسینی، با توجه به اینکه در سال گذشته سرمای چندان زیادی را شاهد نبودیم، عمده افزایش مصرف گاز ناشی از بالا رفتن تعداد مشترکین بوده است.

وی اشاره‌ای هم به برنامه‌های سال جاری برای توسعه شبکه گاز در استان داشت و عنوان کرد: امیدواریم امسال با تکمیل گازرسانی به روستاها، اکثر شهرستان‌های استان سبز شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه عمده روستا‌های بالای ۲۰ خانواری که مشمول گازرسانی بودند اکنون به شبکه گاز متصل هستند، یادآور شد: روستا‌هایی که باقی مانده یا جمعیت پایینی دارند و یا هزینه گازرسانی به آنها چهار برابر سرانه گازرسانی عادی بوده و از همین رو مشمول نیستند، اما تلاش می‌کنیم مصوبات لازم را برای گازرسانی به این روستا‌ها نیز بگیریم و این روستا‌ها را تحت پوشش قرار دهیم .منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *