بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » پیش‌بینی پرداخت ۵۵۰ میلیارد ریال زکات فطره در گلستان

پیش‌بینی پرداخت ۵۵۰ میلیارد ریال زکات فطره در گلستان

19163926_691.jpg


حجت‌الاسلام امین هلاکو گفت: گلستانی‌ها سال گذشته ۴۹۰ میلیارد ریال زکات فطریه به کمیته امداد پرداخت کردند که بین نیازمندان توزیع شد.

وی به افزایش تعداد پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در سال جاری اشاره کرد و توضیح داد: سال گذشته هزار و ۲۸۰ پایگاه برای جمع‌آوری زکات فطریه در گلستان برپا شده بود که این میزان امسال به هزار و ۷۳۰ پایگاه افزایش پیدا کرد.

رییس اداره زکات کمیته امداد گلستان با تاکید بر اینکه مبالغ جمع‌آوری شده، روز عید فطر به دست نیازمندان خواهد رسید، گفت: بیش از ۲۷۵ مرکز نیکوکاری و ۲۰ دفتر کمیته امداد اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه می‌کنند.

هلاکو با اشاره به تشکیل شورای زکات در ۹۷۷ روستای گلستان، افزود: ۸۴ هزار خانوار معادل ۱۵۵ هزار نفر گلستانی تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

وی کاهش فقر در جامعه، ساماندهی موسسات و پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه با مسوولیت دبیرخانه شورای زکات استان گلستان، جذب زکات فطریه، کفارات و توزیع آن بین نیازمندان را هدف اصلی برپایی پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه در استان گلستان برشمرد.

رییس اداره زکات کمیته امداد گلستان شیوه‌های پرداخت فطریه را تشریح کرد و گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و پایگاه‌های مراکز نیکوکاری استان اقدام به پرداخت زکات فطریه کنند، همچنین مراجعه به سایت امداد به نشانی emdad.ir و پرداخت از طریق دستگاه کارتخوان نانوایی‌های سراسر استان، روش دیگر پرداخت فطریه است.

هلاکو ادامه داد: همچنین شماره کارت ۰۲۲۶-۹۹۹۷-۹۹۱۸-۶۰۳۷ برای جمع‌آوری زکات فطریه عام، شماره کارت ۰۵۹۴-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷ برای جمع‌آوری زکات فطریه سادات و شماره کارت ۰۲۹۷-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷ به نام کمیته امداد گلستان برای پرداخت کفاره عمد و غیرعمد پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند با استفاده از کد دستوری #۵*۰۱۷*۸۸۷۷* برای پرداخت فطریه و کفاره اقدام کنند، تصریح کرد: مردم از پرداخت زکات فطره در روز عید فطر به اشخاصی که دارای حکم جمع‌آوری زکات فطریه معتبر از دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد نیستند خودداری کنند.

رییس اداره زکات کمیته امداد گلستان متذکر شد: مردم از واریز زکات فطریه به صندوق‌هایی که برچسب شورای زکات را ندارند پرهیز کنند، همچنین از پرداخت فطریه به افرادی که به درب منازل مراجعه می‌کنند و فاقد کارت شناسایی و حکم معتبر هستند، بپرهیزند و مراتب را به کمیته امداد و یا پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

 

منبع: ایرنامنبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *