بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » نمای مسجد بوستان قیطریه هنوز تصویب نشده است

نمای مسجد بوستان قیطریه هنوز تصویب نشده است

19163616_923.jpgمجید غفوری روزبهانی، دستیار شهردار تهران در حوزه مساجد و دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهر تهران پیرامون ساخت مسجد در پارک قیطریه تهران گفت: در گوشه شمال شرقی پارک قیطریه یک مسجد ساخته خواهد شد.

وی افزود: معیار برای ساخت مساجد در شهر تهران فاصله زمینی ۵۰۰متر با مسجد پیرامونی است. این در حالی است که این نقطه که انتخاب شده است بیش از یک کیلومتر با نزدیکترین مسجد اطرافش فاصله دارد. البته تاکید می‌کنم که محاسبه فاصله متراژ در نقشه هوایی و زمینی متفاوت است. (در نقشه هوایی ۵۰۰ متر فاصله است، این در حالی است که به صورت هوایی که مردم مسجد نمی‌روند بلکه از روی زمین می‌روند که در آن صورت فاصله ۱۰۰۰ متر است).

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهر تهران با بیان اینکه یک مسجد فاخر و باشکوه ساخته خواهد شد که به زیبایی پارک و محل خواهد افزود، ادامه داد: ساخت مسجد بانی دارد و شهرداری در این زمینه هزینه‌ای نخواهد کرد و فقط زمین به شهرداری تهران تعلق دارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه فضای تجاری ساخته نخواهد شد، گفت: صرفا فضای فرهنگی در مسجد مانند سالن اجتماعات و کتابخانه ساخته خواهد شد. مسجد یک فضای جامع فرهنگی خواهد بود.

دستیار شهردار تهران در حوزه مساجد با بیان اینکه پارک قیطریه یک بوستان فرامحله‌ای است، گفت: یک پارک تنها با درخت و فضای سبز کامل نمی‌شود و به فضای رفاهی، فرهنگی، اجتماعی و سرویس بهداشتی نیاز دارد.

مجید غفوری روزبهانی تصریح کرد: مسجد یک فضای جامع فرهنگی است که مکمل پارک محسوب می‌شود و اهالی محل و کسانی که به پارک می‌آیند می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: هیچ درختی در پارک قیطریه قطع یا جابه جا نمی‌شود. حدود ۲ تا سه درخت با بن بالا باید جابه جا می‌شد که طبق دستور شهردار تهران حتی همان‌ها هم جابه جا نخواهد شد.

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهر تهران با بیان اینکه گودبرداری مسجد پارک قیطریه حداکثر ۶ متر خواهد بود و در اصلاحیه طرح تنها یک طبقه منفی وجود دارد، تاکید کرد: کل زیربنای مسجد با اصلاحات انجام شده کمتر از ۸۰۰ مترمربع و حدود شش دهم درصد از فضای کل پارک خواهد بود. مساحت کل پارک قیطریه ۱۲۲هزار مترمربع است.

وی در خصوص ارتفاع گنبد مسجد هم خاطرنشان کرد: نمای مسجد هنوز تصویب نشده است.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *