بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » مبلغ فطریه در خراسان جنوبی اعلام شد

مبلغ فطریه در خراسان جنوبی اعلام شد

19162457_929.jpgحجت الاسلام اسدی مسئول پاسخگویی به مسائل شرعی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به مبلغ فطریه امسال گفت: مبلغ فطریه امسال در استان بر حسب گندم ۶۰ هزار تومان است.

او افزود: فطریه عبارت است از ۳ کیلوگرم طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و اقلامی که به‌عنوان طعام محسوب می‌شوند که بر اساس محاسبات انجام شده میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه ۳ کیلوگرم گندم، ۶۰ هزار تومان است و فردی که خرج خانه را می‌دهد به ازای هر فرد نان خور در خانه باید پرداخت کند.

حجت الاسلام اسدی اظهار کرد: بر اساس محاسبات انجام شده میزان زکات فطره از قوت غالب که گندم یا آرد باشد برای هر نفر ۳ کیلوگرم ۶۰ هزار تومان، کفاره غیر عمد و فدیه هر روز ۷۵۰ گرم ۱۵ هزار تومان است، اما روزه‌داران گرامی می‌توانند با توجه به برنجی که مصرف می‌کنند، ۳ کیلوگرم از آن یا معادل قیمت آن را به‌عنوان فطریه بپردازند.

مسئول پاسخگویی به مسائل شرعی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: زکات فطره باید شب اول ماه شوال که همان روز آخر ماه رمضان است کنار گذاشته شده و پس از اقامه نماز عید فطر به فرد مستمند داده شود.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *