بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » روایت یک کارشناس از شکست ارتش صهیونیستی در مقابل سلاح‌های ساده حماس

روایت یک کارشناس از شکست ارتش صهیونیستی در مقابل سلاح‌های ساده حماس

19162745_194.jpegیک تحلیلگر امور نظامی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که جنبش حماس در جریان نبرد طوفان الاقصی با استفاده از سلاح‌های ساده به دستاورد‌های بزرگی دست یافته و در مقابل، رژیم صهیونیستی به رغم برخورداری از تجهیزات و امکانات نظامی پیشرفته نتوانسته به اهداف خود دست یابد.

 «عاموس هرئیل» تحلیلگر امور نظامی رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای در روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» اشاره کرد که جنگ رژیم اسرائیل علیه ساکنان غزه، جان ۶۰۰ نظامی این رژیم را گرفت که نیمی از آن‌ها در عملیات زمینی که در پایان اکتبر گذشته آغاز شد، کشته شدند.

وی تصریح کرد که حماس در نبرد‌های خود با ارتش رژیم اسرائیل در غزه، تاکتیک خود را تغییر داد و راه جایگزینی را انتخاب کرد و در طول جنگ، به خطرناک‌ترین و موثرترین سلاح یعنی موشک قدیمی «آر پی جی» متوسل شد که هنوز هم تلفات زیادی را از ارتش رژیم اسرائیل می‌گیرد.

این تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی با اشاره به سانسور تلفات و خسارات ارتش این رژیم در جریان جنگ علیه غزه توسط مقامات تل آویو، اظهار داشت: اگر در سرزمین‌های اشغالی، هیچ کلیپی از کشته شدن نظامیان اسرائیلی وجود نداشته باشد، از سوی حماس به سرعت منتشر می‌شود و انگار هیچ اتفاقی [برای این جنبش] نیفتاده است.

وی تصریح کرد که با گذشت شش ماه از آغاز جنگ رژیم اسرائیل علیه ساکنان غزه، موازنه این رژیم در مقابل حماس رضایت بخش نیست.

هرئیل ادامه داد: اسرائیل خود را در جنگی قرار داد که از ابتدا در وضعیت وحشتناکی قرار داشت.

وی ادامه داد: با گذشت زمان باید اعتراف کنیم که این جنگ دستاوردی برای اسرائیل نداشته است، زیرا پیش بینی می‌شد که حماس ظرف چند ماه نابود شود و تمام توان نظامی آن برچیده شود، اما آن‌ها جنگ فرسایشی را به تل آویو تحمیل کردند و به سختی می‌توان باور کرد که حتی در آینده نیز امکان انحلال کامل حماس وجود داشته باشد.

این تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه تحمیل معامله دوم و سوم مبادله اسیران برای بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه، کار دشواری خواهد بود، افزود: سخت‌تر این است که اسیران صهیونیست بیشتری در اسارت می‌میرند.

هرئیل پیشتر نیز اذعان کرده بود که ارتش صهیونیستی علی‌رغم خسارت‌های زیادی که به آن وارد شده است، سخت است که بتواند اهداف خود در غزه را محقق کند.

مبنع: ایرنامنبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *