بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » حمل بیش از ۱۰۲ هزار تن کالاهای اساسی از استان بوشهر

حمل بیش از ۱۰۲ هزار تن کالاهای اساسی از استان بوشهر

19161721_929.jpgعبدالکریم اخترشناس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوشهر گفت: جابه‌جایی کالا در استان بوشهر از نظر ظرفیت و سفر رشد ۵ درصدی را تجربه کرده که نشانگر رونق و بهبود شاخص‌های اقتصادی استان است.

وی با بیان اینکه بیشترین کالا‌ها در حوزه مواد شیمیایی بوده است، گفت: عمده کالا‌های جابه‌جا شده از مبدأ استان طی سال گذشته شامل ۵۳ درصد مواد شیمیایی، ۲۱ درصد مواد ساختمانی و معدنی و ۱۳ درصد کالا‌های کشاورزی و دامی بوده است.

وی، عسلویه را به عنوان مبدأ اصلی کالا‌های جابه‌جایی شده در استان عنوان و خاطرنشان کرد: بوشهر و دشتستان نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر در خصوص مقاصد کالا‌های حمل شده از این استان نیز گفت: تهران با یک‌هزار و ۱۰۸ تن، فارس با ۶۲۹ تن و خوزستان با ۵۴۱ تن کالا مقاصد اصلی ناوگان حمل بار از بوشهر بوده‌اند.

اخترشناس از جابجایی ۱۰۲ هزار تن کالا‌های اساسی توسط ناوگان باری بوشهر طی سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان جابجایی کالا در قالب شش هزار و ۸۶ سرویس انجام شده مجموعا ۳۸ درصد نسبت به سال قبل‌تر افزایش داشته است.

وی با اشاره به فعالیت ۳ هزار و ۳۷۶ ناوگان حمل بار در استان خاطرنشان کرد: سن ناوگان باری بوشهر ۱۲ سال و حدود ۸ سال از میانگین کشوری جوان‌تر است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر، ۱۶۸ شرکت حمل و نقل فعال استان با بیش از ۵ هزار و ۲۳۴ راننده باری جابه‌جایی کالا‌ها را بر عهده داشته‌اند.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *