بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » جابه‌جایی ۴,۳ میلیون نفر و ترابری بیش از ۶۸۶ هزار خودرو

جابه‌جایی ۴,۳ میلیون نفر و ترابری بیش از ۶۸۶ هزار خودرو

19163217_114.jpg حسین عباس‌نژاد رئیس کمیته طرح تسهیل سفرهای دریایی سال جاری در تشریح عملکرد سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ با بیان اینکه طرح تسهیل سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۲ آغاز و تا روز گذشته ۱۷ فروردین ادامه داشت،افزود: در مجموع این مدت چهار میلیون و ۶۳۲ هزارو ۷۲۱ مسافر و گردشگر یک سفر دریایی خاطره‌انگیز را تجربه کردند. 

وی از ثبت ۹۶هزار و ۲۷۳ تردد شناورهای دریایی در این مدت خبرداد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۷۱۲هزارو ۲۶۷ مسافر و ۶۵۰هزارو ۴۵۴ گردشگر از سرزمین اصلی به مقصد جزایر این استان و بالعکس جابه‌جا شدند. 

رییس کمیته سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ هرمزگان گفت: آمارها حاکی از این است که در ۲۲ روز از زمان اجرای این طرح، عملیات جابه‌جایی ۶۸۶ هزارو ۵۳۰ دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت به ثبت رسید. 

عباس‌نژاد حجم رفت‌وآمد مسافران از بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر مسافری ایران از زمان اجرای طرح تا پایان روز ۱۷ فروردین‌ماه را ۳۳۴هزارو ۵۲۷ نفر اعلام کردو افزود: برای بازدید از جزیره قشم نیز یک میلیون و ۲۴۶هزارو ۲۲۲ مسافر نیز بین مسیر دریایی پهل و لافت رفت‌وآمد کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تردد ۳۷هزارو ۶۵۶ مسافر از بندر آفتاب به مقصد جزیره کیش، گفت: در این مدت نیز ۱۲۹هزارو ۹۱۶ مسافر از بندر چارک جابه‌جا شدند. 

وی مجموع مسافران و گردشگرانی که طی این ۲۲ روز طرح سفرهای دریایی نوروز به جزیره ابوموسی سفر کردند را نیز یک‌هزار و ۵۴۶ نفر اعلام کرد.

عباس‌نژاد در بخش دیگری بیش‌ترین حجم جابه‌جایی مسافر و گردشگر را مربوط به روز پنجم فروردین به عنوان شلوغ ترین روز تعطیلات نوروزی دانست که در این روز، در مجموع ۳۹۴هزارو ۳۵۳ نفر سفر انجام شد.

رییس کمیته سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ هرمزگان بیش‌ترین حجم جابه‌جایی خودرو در این روز را رقمی بالغ بر ۶۰ هزارو ۶۹۸ دستگاه خودرو عنوان کرد که بخش عمده آنها به مسیر دریایی پهل – لافت(جزیره قشم) اختصاص دارد. منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *