بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » تولید ۹۴ میلیون نشاء صیفی در بیضا

تولید ۹۴ میلیون نشاء صیفی در بیضا

19164423_260.jpg


صدیقه مویدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا با اشاره به تولید ۹۴ میلیون نشاء در این شهرستان اظهار کرد: عمده نشا‌های تولیدی شامل ارقام مختلف گوجه فرنگی، هندوانه، خیار، خربزه، فلفل و بادمجان است.

او تصریح کرد: عملیات کشت بذر در سینی نشاء در واحد‌های گلخانه‌ای از اوایل فروردین ماه آغاز شده است و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

مویدی با بیان اینکه این نشاء‌ها در ۱۰ واحد گلخانه به مساحت ۶۰ هزار مترمربع تولید می‌شود، افزود: این سطح نسبت به پارسال ۵۰ درصد افزایش دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: با توجه به کم بارشی‌های اخیر و احتمال سرمازدگی بهاره مزارع، تولید نشاء مکانیزه در محیط گلخانه به علت کاهش مصرف آب، زودرس شدن محصول و امکان انتخاب گیاهان قوی و سالم برای کاشت رو به افزایش است.

او با اشاره به اینکه نشاء‌های تولیدی این شهرستان در بستر هیدروپونیک (کوکوپیت و پرلیت) تولید می‌شود، بیان کرد: این نشاء‌ها دارای کیفیت بالایی بوده و علاوه بر تامین بخشی از نیاز استان، به استان‌های بوشهر، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان نیز ارسال می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: تولید نشاء گیاهان صیفی در محیط گلخانه و نشاءکاری علاوه بر افزایش بهره وری بهینه از منابع تولید به ویژه آب، خاک و نهاده‌های کشاورزی باعث کاهش هزینه‌های تولید، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش بازارپسندی محصول و امکان صادرات نیز می‌شود.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *