بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » بهسازی قبرستان نو قم در گرو پایان تملک مغازه‌های پیرامون

بهسازی قبرستان نو قم در گرو پایان تملک مغازه‌های پیرامون

19164076_335.jpg روح الله امراللهی،رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم  در حاشیه بازدید اعضای کمیته تملک شهرداری ویژه پروژه قبرستان نو در منطقه هفت، اظهار داشت: این بازدید به همراه اعضای جلسه تملک و شورای شهر در جهت رفع مشکلات این پروژه انجام شد.

وی تعداد مغازه‌های پیرامون قبرستان نو را که نیاز به تملک داشته را ۱۳۲ مورد اعلام کرد و افزود: تا امروز بیش از ۸۲ مغازه تملک شده و بیش از ۶۰ مورد آن تخریب‌شده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم گفت: ۲۱ پرونده نیز در جلسه اخیر تعیین تکلیف شد که معوض آن از ۴۸ هکتاری و بودجه نقدی شهرداری پرداخت می‌شود.

وی با درخواست از سایر مالکین تأکید کرد: از صاحبان مغازه‌های باقی‌مانده درخواست داریم تا پایان فروردین به شهرداری مراجعه کنند تا تملک پیرامون قبرستان نو انجام‌شده و پروژه آغاز شود.

امرالهی ادامه داد: پس از تملک تمام مغازه‌ها، با هماهنگی مجموعه مدیریت عالی استان، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مجموعه قبرستان نو بهسازی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای پروژه بهسازی پیرامون قبرستان نو یک محیط شهری مطلوب در اختیار مجاوران و زائران حضرت معصومه (س) قرار خواهد گرفت و همچنین برای مجموعه‌های اقامتی پیرامون این قبرستان نیز یک دسترسی خوب و باکیفیت به حرم مطهر و سیما و منظر خوب فراهم می‌شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: اجرای این پروژه مقدمه‌ای برای اجرای پروژه دو سطحه بلوار امام موسی صدر است که برای آن هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته‌شده تا تمام ناآرامی‌ها و ترافیک میدان مطهری و پیرامون حرم مطهر به زیر سطح انتقال پیدا کند.

وی در پایان گفت: با اجرای پروژه دو سطحه خیابان امام موسی صدر، سطح این بلوار پیاده راه شده و شرایط و سیما منظر مطلوبی در هسته مرکزی شهر و پیرامون حرم مطهر ایجاد می‌شود.

 منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *