بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » ایران تاکنون بدون ارسال حتی یک پهپاد به تل‌آویو دستاورد بزرگی کسب کرده است

ایران تاکنون بدون ارسال حتی یک پهپاد به تل‌آویو دستاورد بزرگی کسب کرده است

19161833_195.jpgیک تحلیلگر صهیونیست با اشاره به هراسی که برجان صهیونیست‌ها از بیم واکنش ایران افتاده است، گفت که این کشور بدون اینکه تاکنون پهپادی به سوی تل‌آویو ارسال کند، دستاورد بزرگی به دست آورده است.

به گزارش روز شنبه رسانه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت»، از بیم واکنش ایران به حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری آن در دمشق، ترس و هراس بر محافل صهیونیستی حاکم شده است.

«یوسی یهوشع» کارشناس و تحلیلگر نظامی این روزنامه نوشت: روز‌های گذشته یادآور اوضاع قبل از جنگ دوم خلیج فارس (عملیات اشغال عراق از سوی آمریکا) یا مشابه وضعیت روز‌های اول کرونا است.

وی افزود: پس از سلسله پیام‌های نگران کننده، سخنگوی ارتش اسرائیل به دنبال آرام کردن افکار عمومی برآمد که تا حدودی هم موفق بود، اما ایرانی‌ها بدون اینکه پهپادی ارسال کنند، دستاورد بزرگی به دست آورده‌اند. هراس در میان شهرک نشینان حکمفرماست و ریشه آن نیز به شکست بزرگ هفتم اکتبر بر می‌گردد. ایران در قبال عملیات دمشق ساکت نمی‌ماند.

این تحلیلگر صهیونیست با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب نوشت که این بیانات جایی برای گمانه زنی‌ها نگذاشته است.

یهوشع اضافه کرد: ارتش اسرائیل بر این باور است که در واکنش به حمله یاد شده، احتمالا یک حمله نظامی ویژه، صورت خواهد گرفت، اما موازنه بر هم نخواهد خورد، با این حال، ارتش برای همه سناریو‌های احتمالی آماده است، خواه از خاک ایران یا از جایی دیگر در منطقه باشد.

وی افزود: اداره اطلاعات ارتش اسرائیل در حال گذراندن خطرناکترین بحران در تاریخ خود است، به ویژه آنکه افکار عمومی به شدت از زمان هفتم اکتبر بی اعتماد شده و این به علت ارزیابی نادرست از نیات حماس و اقدامات آن در شب هفتم اکتبر است.

رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته (۱۳ فروردین) در یک حمله هوایی از سمت منطقه جولان اشغالی، ساختمان کنسولگری ایران در مجاورت سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر دمشق را هدف قرار داد. روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای  اعلام کرد سرداران محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق به شهادت رسیدند.

منبع: ایرنامنبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *