بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » قدس نقطه‌ای استراتژیک برای جهان اسلام است/ ادامه جنایات در فلسطین باعث افول سازمان ملل شده است

قدس نقطه‌ای استراتژیک برای جهان اسلام است/ ادامه جنایات در فلسطین باعث افول سازمان ملل شده است

19156171_871.jpgحمید عربی عضو شورای مرکزی و معاون اطلاع‌رسانی جبهه ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره اهمیت و جایگاه روز قدس گفت: سال گذشته سال آزمایش ملت‌ها بود، چون در بیش از ۴۹ کشور با جمعیتی بالغ بر یک میلیارد نفر مسلمان در جهان، قدس امروز مظلوم و تنهاست. 

وی اظهار کرد: امسال جامعه مسلمانان جهان در زمانی شاهد کشتار مردم غزه بودند که ماه رمضان این ماه پرفیض خداوند را تکریم می‌کردند، اما این نیایش‌ها و ریاضت‌ها با وجود این همه ظلم در جهان و سکوت مطمئنا نمی‌تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند. 

عربی ادامه داد: متاسفانه امروزه با جامعه کور جهانی و همچنین نفوذ استکبار در تمامی دستگاه‌های دیپلماسی جهان شاهد ضعیف‌ترین عملکرد از سازمان ملل متحد و اعضای آن هستیم.

عضو شورای مرکزی جبهه ایران اسلامی بیان کرد: رژیم جعلی اسرائیل به خودش جرات می‌دهد به کنسولگری ایران در دمشق حمله کند و با حمایت چند کشور به این امر افتخار کند درحالی‌که همه می‌دانیم کل موجودیت اسرائیل از جمعیت تا قدرت نظامی‌اش حتی به اندازه یک استان کشورمان هم نیست.

وی گفت: درحالی‌که قبله اول مسلمین در خون می‌غلطد و بیش از ۷۵ سال است که مردم فلسطین مورد ظلم و ستم قرار می‌گیرند همچنان سازمان ملل با ملاحظات سیاسی خود از نسل‌کشی مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کند.

عربی افزود: قدس سرزمین مقدس مسلمان‌هاست، قبله‌الاولی است و هرگز این سرزمین فراموش نخواهد شد، و هرگز آوارگی یک ملت از یاد‌ها نخواهد رفت. قدس مکانی است که انگلستان برای اسکان یهودیان برگزید که بدین‌گونه در سرزمین مسلمانان بتواند اقدام به اعمال سیاست‌های استعماری خود کند و آتش جنگ و خونریزی را بیافروزد.

عضو شورای مرکزی جبهه ایران اسلامی اظهار کرد: مردم مسلمان و دلسوز جهان هنوز هستند که در این راه گام‌های استوار خود را برمی‌دارند تا آن روزی که این سرزمین آزاد شود، و فلسطینی‌ها به وطنشان برگردند. 

وی ادامه داد: جامعه جهانی یعنی اکثریت کشور‌های قدرتمند چه از نظر نظامی و چه از نظر جمعیتی لذا اگر اینها بخواهند به روند حمایت‌های خود از سیاست‌های آمریکا و اسرائیل ادامه دهند به‌زودی سازمان ملل متحد نیز همچون جامعه ملل متحد در سال ۱۹۳۸ منحل خواهد شد. 

عربی بیان‌کرد: ما باید از تاریخ درس بگیریم، چون اگر قرار است ملل جهان در یک مکان متحد و در کنار هم باشند، نمی‌توانند نیات و اهداف شیطانی خود را به زور به دیگر ملت‌ها تحمیل کنند. 

عضو شورای مرکزی جبهه ایران اسلامی افزود: سازمان ملل متحد نیازمند اعضا و افرادی است که مستقل و دارای روح بشری باشند، اما ادامه روند ظلم و زورگویی باعث افول این سازمان شده است.

وی گفت: آرزوی هر مسلمانی است که آزادانه در مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین است نماز را به پا دارد و به جهانیان نشان دهد که ظلم و اشغال نمی‌تواند برای همیشه استوار باشد و ملتی که برای آزادی سرزمینش مبارزه می‌کند، بالاخره روزی پیروز خواهد شد، ولو اینکه سالیان دراز این مبارزه ادامه پیدا کرده باشد. 

عربی اظهار کرد: فراموش نکنید قدس شریف از نظر منطقه‌ای و مذهبی یک نقطه استراتژیک برای نظام جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام است بنابراین ملت مسلمان و انقلابی ایران همواره پشت سر مظلوم و به‌ویژه پشت سر مردم مظلوم فلسطین بوده و خواهند بود و امیدواریم به‌زودی شاهد پیروزی این ملت در برابر متجاوزین و غاصبین باشیم.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *