بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » زمین لرزه نیویورک آمریکا را لرزاند/ نشست شورای امنیت برای لحظاتی مختل شد

زمین لرزه نیویورک آمریکا را لرزاند/ نشست شورای امنیت برای لحظاتی مختل شد

19160156_824.jpgبه نقل از نیویورک، طبق گزارش‌های اولیه، این زمین لرزه ۴.۸ ریشتر بود و تقریباً ۴۰ مایلی غرب نیویورک اتفاق افتاد. هنگام وقوع این زمین لرزه جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای لحظاتی‌ای مختل شد، اما همه سر جای خود نشستند و نشست ادامه پیدا کرد.

بر اساس گزارش‌ها این زمین لرزه، ساختمان‌ها در فیلادلفیا تا نیوجرسی و نیویورک سیتی و کانکتیکات و وستچستر نیویورک را به لرزه درآورد. مرکز زمین لرزه در نزدیکی ایستگاه وایت هاوس نیوجرسی بوده است.

در پی این زمین لرزه به تلفن‌های همراه تمام ساکنان نیویورک، پیام هشدار ارسال شد.

هنوز گزارش‌هایی از جراحت‌های احتمالی منتشر نشده است کتی هوچول فرماندار نیویورک اعلام کرد این زمین لرزه در سراسر نیویورک احساس شد.

فرماندار نیویورک افزود: «تیم من در حال ارزیابی اثرات و هرگونه آسیبی است که ممکن است رخ داده باشد، و ما در ادامه روز اخبار را به اطلاع عموم خواهیم رساند.»

فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی در شهر نیویورک، فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک در نیوجرسی و فرودگاه بین‌المللی تورگود مارشال بالتیمور / واشنگتن همگی پرواز‌های خروجی خود را به حالت تعلیق درآورده اند در حالی که کارگران درحال بررسی باند‌های این فرودگاه‌ها برای آسیب احتمالی هستند.

مرکز زمین شناسی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر صبح روز جمعه ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر با ۵ آوریل ۲۰۲۴ در نزدیکی شهر نیویورک به وقوع پیوست.

مرکز زمین لرزه در نزدیکی ایستگاه وایت هاوس، نیوجرسی بود و درست بعد از ساعت ۱۰:۲۰ صبح به وقت شرقی (۱۴۲۰ GMT) در عمق ۴.۷ کیلومتری (۲.۹ مایلی) رخ داد.

این زمین لرزه ساختمان‌های نیویورک را لرزاند و ساکنان این منطقه را که به ندرت زمین لرزه قابل توجهی را تجربه می‌کنند، شگفت زد کرد، اما تاکنون خسارتی از این زمین لرزه اعلام نشده است.

منبع : ایرنامنبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *