بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » توسعه جغرافیایی اسرائیل با پدید آمدن انقلاب اسلامی شکست خورد

توسعه جغرافیایی اسرائیل با پدید آمدن انقلاب اسلامی شکست خورد

19158834_387.jpgحجت الاسلام والمسلین حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در طول تشکیل خود سه راهبرد را دنبال کرد، گفت: راهبرد نخست توسعه جغرافیایی بود و در این راستا شعار از نیل تا فرات را مطرح کرد، اما با پدید آمدن انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و ایستادگی در مقابل آنها این راهبرد محقق نشد و اگر انقلاب اسلامی نبود شعار از نیل تا فرات صهیونیست‌ها محقق می‌شد. 

او با اشاره به اینکه راهبرد دوم اسرائیل تکیه بر قدرت نظامی و اطلاعاتی بود، تاکید کرد: اسرائیل می‌خواست با اتکا به آن موجودیت خود را حفظ بکند، اما با جریان طوفان الاقصی در هفتم اکتبر آن راهبرد بازدارندگی هم شکست خورد.

اسرائیل با نسل کشی درصدد ایجاد هزینه برای جریان مقاومت است

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: راهبرد سومی که رژیم صهیونیستی آن را دنبال می‌کند نسل کشی وحشیانه است و خونریزی به معنای تمام وحشیانه در غزه درحال انجام و با این کار درصدد ایجاد هزینه برای جریان مقاومت است. 

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی گفت: رژیم صهیونیستی قواعد بین المللی برایش مهم نیست و از خط قرمز‌ها عبور می‌کند و جمهور اسلامی پاسخ را برای خود محفوظ می‌داند، اما این پاسخ با راهبرد صبر استراتژیک منافاتی ندارد.

او گفت: با سرمداران کشور‌های اسلامی نمی‌شود از اسلام صحبت کرد و این سردمداران به اسلام واقعی اعتقادی ندارند؛ رئیس جمهور کشور اسلامی هستند، اما آیا می‌شود با آنها از اسلام صحبت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه حدود ۳۴ هزار کودک در غزه شهید شده کدام سردمدار کشور اسلامی اقدامی کرده است،گفت: گاهی خودشان را خادم حرمین شریفین می‌دانند، اما این چه اسلامی است که در برابر این کشتار سکوت می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی خطاب به علمای کشور‌های اسلامی گفت: علمای اسلام شما چگونه از اسلام دفاع نمی‌کنید و چرا فتوایی درباره استفاده از کالا‌های رژیم صهیونیستی و درباره ارتباط با آن را نمی‌دهید.

 مردم باید تلاش مسئولان اقتصادی را در جامعه احساس کنند

او با بیان اینکه همه ما در جامعه ایمانی باید اهل انجام فرایض دینی باشیم، اما فقر به انجام این فرایض آسیب می‌زند، تاکید کرد: برای انجام فرایض دینی در جامعه باید اقتصاد سالم و صالح داشته باشیم و در اقتصاد بیمار آسیب معنوی ایجاد می‌شود.

امام جمعه همدان گفت: متولیان اقتصادی باید بدانند که فقط اقتصاد مهم نیست بلکه عملکرد آنها نیز در انجام فرایض دینی در جامعه مهم است و مردم باید تلاش مسئولان اقتصادی را در جامعه احساس کنند؛ اقتصادی که مشکل دارد نیازمند طبیب حاذق است باید کسی باشد که درد را بشناسد و درمان را هم بشناسد.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *