بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » بدرفتاری با زندانیان غزه نشان دهنده سادیسم اسرائیل است

بدرفتاری با زندانیان غزه نشان دهنده سادیسم اسرائیل است

19159369_875.jpgجنبش حماس اعلام کرد که گزارش‌ها از شرایط غیرانسانی در بازداشتگاه سدی تیمان، سطح وحشیگری و سادیسمی بودن رژیم اسرائیل علیه زندانیان فلسطینی را نشان می‌دهد.

به گزارش قدس پرس، بیانیه این جنبش پس از آن منتشر شد که یک پزشک اسرائیلی در بیمارستان صحرایی در صحرای نقب نامه‌ای را به روزنامه اسرائیلی هاآرتص ارسال کرد و در آن شرایط اسفناک و نقض حقوق اسرای فلسطینی را توصیف کرده بود.

وی در نامه‌ای خطاب به وزرای جنگ و بهداشت و دادستان کل رژیم اشغالگر گفت: همین هفته دو زندانی به دلیل جراحات پای خود را از دست دادند که متأسفانه یک اتفاق عادی در بازداشتگاه هااست.

به گفته این پزشک اسرائیلی، زندانیان فلسطینی در این مرکز با چشم بند، از نی تغذیه می‌شوند و در پوشک بدون طهارت مدفوع می‌کنند.

حماس گفت: شکنجه‌های نظام‌مندی که توسط رژیم اشغالگر اسرائیل علیه اسرا انجام می‌شود «نقض آشکار و خطرناک حقوق بشردوستانه بین‌المللی است».

این سازمان از نهاد‌های بین المللی حقوق بشر، به ویژه کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست تا به مسئولیت‌های خود عمل کرده و اقدامات فوری برای محافظت از زندانیان فلسطینی در برابر نقض‌های وحشتناک انجام دهند.

همچنین از جامعه بین المللی و سازمان ملل خواسته شده است که اسرائیل را برای آزادی اسرای فلسطینی تحت فشار قرار دهند و تدابیری اتخاذ کنند تا سران اسرائیل را در قبال جنایاتشان پاسخگو بدانند.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *