بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » اجرای ۲۰ برنامه فرهنگی و ورزشی ویژه کودکان اتیسم در فارس

اجرای ۲۰ برنامه فرهنگی و ورزشی ویژه کودکان اتیسم در فارس

19160203_730.jpgمحمدرضا جعفری گفت: برای اولین بار در کشور به همت کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس و مراکز آموزش و حامیان اتیسم ایستگاه اوتیسم در همایش ها، پیاده روی‌ها و اجتماع ورزشی راه اندازی شده است.

او افزود: هدف از این اقدام، آشنایی عموم با طیف و مشکلات توان خواهان اوتیسم است، کار‌های ارزشمندی در حوزه اتیسم صورت گرفت و اکنون کمیته داوطلبین ورزشی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس به سرپرستی محمد نظری با اجرای برنامه‌های ورزشی و فرهنگی جهت هم افزایی خانواده‌ها و ورزش همگانی برنامه‌هایی به‌صورت پیوسته و ماهانه برگزار می‌شود.

عضو هیئت رئیسه هیات ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: فعالیت بدنی، آمادگی جسمانی کودکان و نوجوانان را افزایش می‌دهد و مهارت، موفقیت، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی آنها را نیز بالا ببرد.

او تاکید کرد: تصور کنید تمریناتی برای کودکان اتیسم تهیه شده باشد، کودکانی که از لحاظ اعتماد به نفس و روابط اجتماعی دچار مشکل هستند و دقیقا با ورزش می‌توان ضعف‌های این کودکان را برطرف کرد.

رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان ادامه داد: جشنواره آب‌بازی، ورزش و کاردستی به همت کمیته داوطلبان ورزشی استان فارس و موسسه خیریه حامیان اوتیسم شیراز برای افرادی با بیماری‌های اوتیسم، سندروم داون و کم‌توانی ذهنی با دارا بودن اهداف اجتماعی و فرهنگی بسیار مهمی برای جامعه در نظر گرفته شده است.

او اضافه کرد: این اقدامات می‌توانند افزایش شادی و نشاط را برای این بیماران به ارمغان بیاورند. همچنین ارائه آموزش‌ها و فرصت‌های ورزشی و هنری به افراد کم‌توانی ذهنی و اوتیسم می‌تواند مهارت‌های آنها را تقویت کند و به آنها اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

جعفری ترویج فرهنگ تعامل اجتماعی را نیز دیگر دستاورد این برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: با شرکت در جشنواره، افراد با اختلالات توانایی اجتماعی به تعامل با دیگران عادت می‌کنند و مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود می‌بخشند، همچنین برگزاری جشنواره برای جامعه، افکار عمومی را نسبت به نیاز‌ها و توانایی‌های افراد با اوتیسم، سندروم داون و کم‌توانی ذهنی آگاه کرده و به تعمیق درک از این افراد کمک می‌کند.

عضو هیئت رئیسه هیات ورزش‌های همگانی استان فارس ترویج ورزش و هنر را از دیگر مزیت‌ها عنوان کرد و افزود: ایجاد علاقه به ورزش و هنر در این افراد باعث می‌شود که فعالیت‌های سالم و سازنده‌تری را در زندگی‌شان پیگیری کنند.

رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس افزود: این جشنواره‌ها نه تنها برای افراد با اختلالات توانایی، بلکه برای تمامی اعضای جامعه، یک فرصت برای ارتقاء تفهیم و تعامل اجتماعی، ایجاد شادی و نشاط و ترویج مهارت‌های ورزشی و هنری است.

او گفت: برای پنجمین سال متوالی کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس به عنوان حامی کودکان و خانواده‌های اتیسم فعالیت دارد و گذر‌های ورزشی متعددی در سال‌های گذشته برگزار شده است که امسال با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به صورت پیوسته تا پایان سال ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *