بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » اجرای طرح پنجشبه‌های طلایی در کهگیلویه و بویراحمد

اجرای طرح پنجشبه‌های طلایی در کهگیلویه و بویراحمد

19159297_826.jpgسرپرست آموزش و پرورش استان در کارگاه آموزشی توانمندسازی ویژه مدیران، معاونان آموزشی و مشاوران مدارس شهرستان بویراحمد گفت: برای ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس برگزاری دوره‌های توانمندسازی ویژه مدیران، معاونان آموزشی و دبیران استان ضروری است.

جمالی افزود: به همین منظور کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی ویژه مدیران، معاونان آموزشی و دبیران متوسطه اول و دوم استان، روز‌های پنجشنبه برگزار می‌شود.

محمد جمالی ارتقاء کیفیت آموزش در مدارس عادی دولتی استان را یکی از اولویت‌های کاری اداره کل آموزش و پرورش در سال جدید برشمرد و افزود: برای ارتقای کیفیت آموزش در مدارس عادی دولتی در گام اول، توانمندسازی مدیر و معاون مدرسه مهم است و باید در این راه از ظرفیت مدیران توانمند، خلاق، انقلابی، شجاع و به روز برای مدیریت مدارس عادی دولتی بهره برد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان، به در پیش رو بودن امتحانات نهایی پیش رو و تاثیر قطعی معدل دانش آموزان در کنکور، به حضور آنها بر سر کلاس‌های درس تا پایان سال تحصیلی در نقاط مختلف استان تاکید کرد و گفت: حضور نیافتن دانش آموزان در کلاس درس به طور حتم افت تحصیلی آنها را در پی خواهد داشت.

جمالی، به نقش مدیران مدارس در حضور یافتن دانش آموزان در کلاس‌های درس در مدت زمان باقیمانده از سال تحصیلی اشاره کرد و افزود: خانواده‌ها و والدین هم باید مدیر مدرسه و دبیران را در حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس و ارتقاء کیفیت تحصیلی و آموزشی فرزندان خود یاری و همراهی کنند.

وی در ادامه به نقش مهم و بسزای مشاوران، مربیان امور تربیتی و پرورشی در کاهش استرس، اضطراب و آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان اشاره کرد و ادامه داد: آن‌ها در کنار معلمان نقش مهمی در تربیت صحیح، شکل گیری شخصیت، رشد و یادگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانش آموزان دارند و آنها باید نسبت به رسالت خطیر و حساس خود واقف باشند.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *