بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی در لایحه بودجه امسال

کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی در لایحه بودجه امسال

19156211_982.jpg مهرداد عرب اول  در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۳ در ۲ بخش تنظیم شد، قسمت اول مربوط به تبصره ها، جداول و اعداد کلان منابع و مصارف دولت است که تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ تصویب و جهت اجرا ابلاغ شد، بخش دوم هم در دستور کار مجلس قرار دارد که پس از بررسی به دستگاه های اجرایی مربوط در سطح کلان و استان ها ابلاغ می‌شود.

وی از ۱۴۰۳ به عنوان سال آغازین برنامه هفتم توسعه یاد کرد و افزود: لایحه ۱۴۰۳ اولین لایحه بودجه برنامه هفتم توسعه است که می طلبید تبصره ها به گونه ای تدوین شود که اهداف مندرج در این برنامه را محقق کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان افزود: یکی از الزاماتی که در برنامه هفتم‌ توسعه به آن اشاره شده و رهبر معظم انقلاب نیز در راستای اصلاح ساختار بودجه، بارها متذکر شده‌اند، کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی بوده که در اعداد و ارقام مشهود است.

وی با بیان این که امسال تبصره ها مختصر تر تدوین شده است، گفت: ۱۶ تبصره داریم که جزییات مشخص و کاربردی تری در ذیل آن آمده که بسیاری از آن‌ها نیز منوط به تدوین آیین نامه های اجرایی نیست.

عرب اول درباره عملکرد سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: با اضافه شدن یک‌هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال در بخش اعتبارات هزینه‌ای مشکل دستگاه های اجرایی تا حدود زیادی در پایان سال گذشته برطرف شد، در بخش تملک نیز ۱۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به جز منابعی که مستقیم در اختیار وزارتخانه ها بود و به صورت داخلی به سیستان و بلوچستان تزریق شد.

وی افزود: همچنین از این محل بالای ۶۷ درصد تخصیص اعتبار صورت گرفت، بخش عمده این تخصیص ها نقدی بود که برای دستگاه های اجرایی جهت اجرای پروژه‌های کوچک تر مهم است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بخش ۱۶ تبصره می‌توان از همه ظرفیت‌ها به نفع استان استفاده کرد که بخشی از تحقق آن مستلزم پیگیری دستگاه های اجرایی از طریق وزارتخانه های مربوطه هست که می طلبد مدیران مسوول جهت مطالبه گری بیشتر، نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشند.

وی اظهار کرد: تعدادی از تبصره ها با عنوان سیستان و بلوچستان تدوین شده که از جمله آن می توان به اتتقال آب از دریای عمان و آب های ژرف اشاره کرد.

عرب اول با اشاره به شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده است، بیان کرد: با عنایت به بخش نامه اخیری که از سوی رئیس سازمان برنامه بودجه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها ابلاغ شده، مقرر شد که بر اساس این بخش نامه رشد اقتصادی استان تدوین و عرضه شود که متناسب با شعار سال چه اتفاق هایی صورت گیرد.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *