بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » برگزاری محفل انس با قرآن کریم به یاد شهدای راه قدس در شهرکرد

برگزاری محفل انس با قرآن کریم به یاد شهدای راه قدس در شهرکرد

19154603_334.jpgدر این محفل قرآنی که در آستانه روز جهانی قدس برگزار شد، قاریان ممتاز استانی و کشوری به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع موسس و رئیس نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی پیرامون اهمیت انس با قرآن و درک معانی و مفاهیم قرآنی به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام مهدوی ارفع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غزه و شهدای سپاه در حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه به ویژه سردار شهید محمدرضا (علی) زاهدی، گفت: با تلاوت آیات قرآن کریم باید به وعده‌ها و سنت‌های الهی که ذکر شده توجه کنیم.

وی افزود: شرط رسیدن به وعده‌های الهی، فهم درست و رعایت سنت‌های است که خداوند متعال در قرآن کریم بیان فرموده است.

حجت الاسلام مهدوی ارفع اضافه کرد: وعده نصرت الهی مشروط به یک سنت است که خداوند فرموده است: «انت تنصرالله ینصرکم.»


بیشتر بخوانید


وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه قدس به ویژه سردار زاهدی، با اشاره به آیه شریفه ۱۱۱ از سوره مبارکه توبه، اظهار داشت: شهدا تیزهوش‌ترین افراد ملت بوده و هستند که با خداوند معامله کردند و جان خود را برای کسب رضایت الهی که بالاتر از بهشت جاویدان است تقدیم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع گفت: نصرت خدا در گرو نصرت ولی خداست و شهدا در لبیک به فرمان ولی در میدان حاضر شدند و از جان و مال و زندگی دنیای فانی گذشتند و به تعبیر حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه)، راه ۷۰ ساله را یک شبه پیمودند. سخنران این محفل قرآنی، راه سعادت و رسیدن به توفیق شهادت را مشروط به خارج شدن از بیت نفس و اصلاح گذشته انسان دانست و در ادامه با بیان خاطراتی از سیره زندگی شهدای دفاع مقدس، گفت: حضرت امام به علما توصیه کردند که بعد از سال‌ها عبادت و تعمق در فقه و…، یک بار هم وصیت نامه شهدا را بخوانند.

گفتنی است؛ نظیر این محفل قرآنی در رده‌های مختلف سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری نیز در آستانه روز جهانی قدس برگزار و ثواب تلاوت آیات کلام وحی تقدیم به شهدای مظلوم غزه و شهدای راه قدس به ویژه سردار شهید محمدرضا (علی) زاهدی از فرماندهان جبهه مقاومت و فرمانده تیپ قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری در دوران دفاع مقدس شد.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *