بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » ۱۳۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر آزاد شدند

۱۳۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان بوشهر آزاد شدند

19149179_631.jpgسید عباس موسوی نژاد در نشست با مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر اظهار داشت: حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد مساله مهمی است که در استان مورد توجه و تاکید قرار دارد.

وی افزود: رایزنی‌های متعددی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد انجام شده و با تلاش ستاد دیه استان به نتایج خوبی رسیده ایم.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر از آزادی ۱۳۲ زندانی جرائم غیرعمد در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: این افراد در یکسال اخیر و با پرداخت ۲۲.۵ میلیارد تومان از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند.

سیداسماعیل موسوی مدیر عامل ستاد دیه استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه مراسم جشن گل‌ریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شنبه ۱۸ فروردین در بوشهر برگزار می‌شود اظهار داشت: این مراسم در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم خیر و نیکوکار برگزار می‌شود.

وی از آزادی ۴۳ زندانی جرایم غیرعمد مالی در مراسم جشن گل‌ریزان استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای آزادی این تعداد زندانی ۳.۹ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۵.۸ میلیارد تومان وام کم بهره پرداخت می‌شود.

 موسوی، جرایم غیرعمد مالی را شامل پرداخت نکردن مهریه، نفقه، چک غیر کلاهبرداری، حوادث کارگاهی و تصادفات رانندگی دانست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته با همکاری و مشارکت خیران و نیکوکاران تعدادی از زندانیان آزاد شدند خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ با تلاش و مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۳۲ زندانی جرایم غیرعمد مالی که ۵ نفر آنان خانم بودند از زندان آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر مبلغ پرداختی برای آزادی این زندانیان را ۲۲.۵ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: سال قبل ۱۳۲ زندانی جرایم غیرعمد مالی با پرداخت ۲۲.۵ میلیارد تومان شامل ۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۱۵.۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره بانکی با همکاری افراد حقیقی و حقوقی از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند.

موسوی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مهم ستاد دیه رسیدگی به آزادی زندانیان جرایم غیرمالی است که در این راستا نیازمند مشارکت همگانی است. هم اکنون تعدادی زندانی جرائم غیرعمد در این استان در انتظار نگاه مهربانانه خیران و نیکوکاران هستند که جشن‌های گل‌ریزان به عنوان یکی از سنت‌های خوب مردم مسلمان به ویژه در ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *