بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » مزرعه اسطوخودوس آزادشهر و جاذبه گردشگری

مزرعه اسطوخودوس آزادشهر و جاذبه گردشگری

19151120_696.jpgمقصودلو مجری طرح توسعه جهاد کشاورزی گلستان درباره این مزرعه گفت: حدود سه سال است که مزرعه اسطوخودوس فعال است و اردیبهشت هر سال گردشگران از سراسر استان و کشور از این مزرعه دیدن می‌کنند.

او ادامه داد: حدود ۲ سالی می‌شود که مزرعه گردشگری به نام سبزینه در این مکان راه اندازی شده که زمینه اشتغال برای ۵ تا ۷ نفررا به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کرده است.

مقصودلو افزود: این مزرعه امکاناتی از قبیل اقامتگاه، استخر پرورش ماهی، درختان مثمر و غیر مثمر، گلخانه، کاشت و برداشت گیاهان دارویی و خوراکی، بازارچه موقت صنایع‌دستی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

او ادامه داد: زمان گلدهی گیاه از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد است و طی این مدت، روزانه ۵۰ الی ۶۰ گردشگر از مزرعه بازدید می‌کنند.

مجری طرح توسعه جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه زمان برداشت محصول ۴۵۰ میلیون تومان به صورت خالص درآمدزایی دارد افزود: برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ملی در خرداد ماه امسال انجام شده و همچنین تشکیل زنجیره ارزش نیز از دیگر برنامه‌های امسال است.

در دنیای گل‌ها و گیاهان، اسطوخودوس نمادی از آرامش، شفا و لذت است.

مجموعه‌ای از مزایای آن، از خواص معطر تا پتانسیل درمانی آن، به طور گسترده‌ای مورد تایید و استقبال قرار گرفته است.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *