بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » لزوم رعایت استاندارد‌های فرهنگی در آیین هزار دف پالنگان

لزوم رعایت استاندارد‌های فرهنگی در آیین هزار دف پالنگان

19152524_972.jpgمهدی رمضانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم هزار دف در پالنگان که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، گفت: آیین هزار دف یکی از زیباترین آداب و رسوم این روستای تاریخی است که هر ساله با شکوه خاصی و با حضور گردشگرانی از داخل و خارج کشور در کردستان برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری کردستان اظهار کرد: مردم محور بودن و اهمیت دادن به جایگاه مردم در برگزاری این رویداد فرهنگی بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کردستان، استانی فرهنگی است، عنوان کرد: دف‌نوازی در کردستان از دیرباز دارای ویژگی، غنا، ریشه و اصالت بوده و لازم است شاخص‌های فرهنگی آن بیش از پیش رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری کردستان با اشاره به اینکه مهمان‌نوازی، ویژگی بارز مردم کردستان است خواستار به‌کارگیری روش‌های خلاقانه و استفاده از تبادلات فرهنگی در سطح ملی و فراملی در برگزاری این آیین ملی شد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای خدمان‌دهی به مهمانان و گردشگران مورد توجه دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

مقرر است مراسم هزار دف در روستای گردشگری و تاریخی پالنگان کردستان در ایام عید فطر (روز پنجشنبه ۲۳ فروردین) برگزار شود.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *