بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم در استان تشکیل می شود

قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم در استان تشکیل می شود

19150228_606.jpgاستاندار البرز در شورای اداری استان گفت: با تفکر به بنیان های نظری شعار سال می فهمیم که نظامی که همه بنیان های آن مردمی است نمی تواند در حوزه اقتصاد مردمی نباشد. بنابراین همه ما باید به این اینان داشته باشیم که در نظام جمهوری اسلامی همه چیز در دست مردم است و مردم تصمیم گیرنده همه چیز هستند.

 

عبداللهی گفت: توجه دولت سیزدهم به موضوع بحث مردم سالاری دینی و حضور مردم در همه صحنه ها بر کسی پوشیده نیست. 

 

او تصریح کرد: ما در استان به صورت ویژه تصمیم گرفته این که قرارگاهی با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم تشکیل شود. در این زمینه تصمیمات مهمی گرفته شده است که نتیجه آن را مردم در استان حس خواهند کرد.

 

استاندار البرز گفت: ما در استان البرز سابقه خوبی در تشکیل قرارگاه های مختلف داشته ایم و ثمرات خوبی هم در این زمینه به دست آورده ایم.  در زمینه قرارگاه شعار سال هم پیشبینی شده که ۱۲ کمیته تخصصی با حضور مدیران کل مرتبط استان شکل بگیرد.

 

او افزود: کمیته صنعت، خدمات و احیای واحد‌های غیرفعال، کمیته مشارکت های مردمی، کمیته افزایش تولید،  کمیته افزایش صادرات، کمیته کشاورزی و منابع طبیعی با هدف توسعه شهرک های گلخانه ای و تولید طیور، کمیته تعاونی و مشاغل خانگی و مشارکت بانوان، کمیته ارتقا بهره وری، کمیته اقتصادی و بانکی، کمیته دانش بنیان، خلاق و نوظهور و ارتباط صنعت و دانشگاه، کمیته اموزش، مهارت و توانمندسازی، کمیته گردشگری و اقتصاد توریسم، کمیته اطلاع رسانی و رسانه ای از جمله این کمیته هاست.

 

عبداللهی گفت: در قالب این قرارگاه باید همه حرکت های جهادی استان حول محور شعار سال شکل بگیرد. امسال سال بسیار مهمی است و همه مسئولان باید وقت و انرژی بیشتری برای افزایش رضایتمندی مردم صرف کنند.

 

استاندار البرز تصریح کرد: توسعه دولت هوشمند برای پیشگیری از فساد اداری، شفاف سازی و افزایش سرعت خدمت به مردم باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

 

او گفت: باید روحیه جهادی در بین دستگاه ها و مدیران افزایش یابد و تلاش های جهادی باید به طور ویژه در دستگاه ها افزایش یابد. کارهای و فعالیت های ما باید براساس نیازهای مردم و استان باشد و تلاش ها باید بر اساس نیازهای استان صورت گیرد.

 

عبداللهی افزود: افزایش ملاقات های مردمی با هدف شناخت مشکلات مردم و مردمی سازی دولت یکی از اهداف مهمی است که در سال جاری مورد توجه همه ماست.

 

استاندار البرز تاکید کرد: در موضوع مولدسازی نیازمند تلاش های بیشتری هستیم تا بتوانیم از منابع آن برای توسعه زیرساخت های استان استفاده کنیم در این زمینه ما امکانات و ظرفیت های مناسبی در استان داریم و مدیران مربوطه باید توجه ویژه ای داشته باشند.

 

او تاکید کرد: در حوزه نهضت ملی مسکن در زمینه تامین مسکن تلاش های خوبی صورت گرفته است اما در زمینه تولید و ساخت نیازمند توجه های ویژه ای برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن در طول ۴سال هستیم‌.

 

استاندار البرز گفت: مدیران  دستگاه های اجرایی باید از طریق وزارت خانه های مطبوعشان پول و اعتبار مورد نیاز استان برای توسعه زیرساخت ها را تامین کنند و در این زمینه رایزنی های مناسبی با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته است و موفق شدیم برای برخی طرح های استان مانند بزرگراه شهید سلیمانی، بیمارستان کمالی، ورزشگاه انقلاب و … علیرغم بودجه مصوب استان هزار میلیارد تومان بودجه جدید دریافت کنیم.

 

او تاکید کرد: در حوزه اشتغال همه باید تلاش کنند و قرارگاه اشتغال استان باید با تاکید بر موضوع جوانان و شناخت ظرفیت ها و نیازهای آن ها برای کاهش هرچه بیشتر اشتغال تلاش کنند، در زمینه رفع مشکلات ازدواج جوانان هم باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا در زمینه وان ازدواج، مسکن و اشتغال لازم آن ها تلاش شود.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *