بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » شهادت بیش از ۱۴ هزار کودک و ۹ هزار زن فلسطینی از هفتم اکتبر تاکنون

شهادت بیش از ۱۴ هزار کودک و ۹ هزار زن فلسطینی از هفتم اکتبر تاکنون

19151997_803.jpgتازه‌ترین آمار از میزان جنایت‌های اسرائیل در غزه؛

امروز چهارشنبه، دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه آمار دقیق شهدا و تلفات فلسطینی‌ها در نتیجه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون را اعلام کرد.

طبق گزارش اسپوتنیک، این دفتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش اسرائیل ۲۹۲۲ مورد قتل عام را در نوار غزه انجام داده که به دنبال آن دستکم ۳۲۹۷۵ نفر به شهادت رسیده‌اند.

براساس این گزارش، در میان قربانیان ۱۴۵۰۰ کودک براثر آتش مستقیم و ۲۸ کودک بر اثر گرسنگی به شهادت رسیده‌اند؛ علاوه بر این ۹۴۶۰ زن شهید شده و ۷۰۰۰ نفر در زیر آوار مفقود و ۷۵۵۷۷ مجروح هستند.

تعداد قربانیان در بخش‌های مختلف خدماتی ۶۸۹ نفر بوده که ۴۸۴ نفر از آن‌ها پرسنل پزشکی، ۶۵ نفر از نیرو‌های دفاع مدنی و ۱۴۰ نفر از خبرنگاران هستند. همچنین ۳۱۰ پرسنل پزشکی و ۱۲ خبرنگار نیز بازداشت شده‌اند.

بر اساس این بیانیه، در بمباران‌های رژیم صهیونیستی ۱۷۱ مقر دولتی و ۱۰۰ مدرسه و دانشگاه به طور کامل ویران شده و ۳۰۵ مدرسه و دانشگاه تا حدی تخریب شده‌اند.

بر اساس این بیانیه، ۳۲ بیمارستان در نتیجه بمباران مستمر اسرائیل از کار افتاده، در حالی که ۵۳ مؤسسه بهداشتی تا حدی از خدمت خارج شده‌اند، علاوه بر آن ۱۵۹ مؤسسه بهداشتی هدف قرار گرفته و ۱۲۶ آمبولانس نیز منهدم شده است.  

بمباران مداوم رژیم اسرائیل از اکتبر گذشته همچنین ۲۰۰ مکان باستانی و تاریخی را در نوار غزه از بین برده است.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *