بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در روز قدس

برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در روز قدس

19151884_725.jpegشکی نیست که هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره) روز قدس نامیده شده است؛ شاهد حضور پرشکوه دانش آموزان و کودکان در تمامی کشور‌های مسلمان بوده ایم؛ اما نظر به تحولات سال ۱۴۰۲ و پیروزی‌های ممتدّ جبهه‌ی مقاومت مخصوصا بعد از عملیات ۷ اکتبر که ضرباتی مهلک در طوفان‌الاقصی به هیمنه‌ی پوشالی رژیم صفّاک صهیونیستی وارد کرد و همچنین ابراز نگرانی نسبت به حملات وحشیانه و کشتار بی‌سابقه ده‌ها هزار نفر از کودکان و زنان و مردان فلسطینی در نوار غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی؛ امسال میزان اهمیت روز قدس نسبت به سال‌های گذشته به مراتب بالاتر است.

با توجه به اهمیت حضور پرشور در مراسم روز قدس امسال، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به منظور جریان سازی و آماده سازی بستر لازم برای حضور بیش از پیش دانش‌آموزان، ضمن اجرای ایده‌های عملیاتی و جریان‌ساز خود چند برنامه گروهی را جهت اجرای دانش آموزان و دیگر راه پیکایان در این روز ترتیب داده است که این برنامه‌ها به شرح ذیل هستند:

 مجموعه نمایشگاهی هوش عنکبوت

با عنایت به اهمیت پرداخت دقیق به موضوع جنگ غزه و استراتژی رژیم غاصب صهیونیستی که در محتوای مجموعه نمایشگاهی هوش عنکبوت به خوبی بیان شده است، برپایی و روایت این مجموعه در مدارس و در مسیر راهپیمایی در اندازه متناسب به ضمیمه روایت نوجوانان انجمنی از اهمیت بالایی برخوردار است و فی الواقع مهم‌ترین راهبرد تشکل در روز قدس ۱۴۰۳ خواهد بود.

در همین زمینه دفتر آموزش و تولید محتوای دفتر مرکزی تولیدات مختلفی من جمله طرح درس، پرده نگار (پاورپوینت) و کیفیت اصلی مجموعه نمایشگاهی هوش عنکبوت را در کانال فانوس و راه به نشانی fanoosrah@ در پیام رسان بله بارگذاری کرده است که برای کادر محترم و شبکه مربیان گرانقدر قابل استفاده است.

 چالش یک سطل آب

در این چالش دانش آموزان با خاک، شن و یا مواردی از این دست، ستاره پرچم اسرائیل را روی زمین ترسیم می‌کنند و سپس با ریختن آب آن را از روی زمین پاک می کنند. گفتنی است که این چالش با توجه به فرمایش رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) درباره نابودی اسرائیل طراحی شده است.

نقطه اصلی این چالش، انتشار فیلم آن در فضای مجازی با هشتگ جهان_بدون_صهیونیسم و بارگذاری در سامانه عقیق در قالب روز قدس می‌باشد. در این چالش به ۱۰ مورد از آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

مسابقات دارت و تیراندازی

پیشنهاد می‌شود مسابقات دارت یا تیراندازی در مدارس یا مسیر‌های راهپیمایی با قراردادن پرچم اسرائیل یا صورت نخست وزیر جلاد آن «نتانیاهو» به عنوان سیبل، برگزار شود. لازم به ذکر است پوستر لایه باز مسابقه دارت در کانال محصولات معاونت فرهنگی بارگذاری خواهد شد.

کافه ۵۷ و تریبون آزاد

برنامه کافه ۵۷ در مدارس و تریبون آزاد در مسیر راهپیمایی فضای تبادل نظر را برای مخاطبین بوجود خواهد آورد و به غنای فکری اعضای انجمن اسلامی و دیگر دانش آموزان مخاطب خواهد افزود.

نامه‌ای به دوست فلسطینی ام

با توجه به پدیده نظم جدید جهانی و اضمحلال قریب الوقوع رژیم صهیونیستی، پویشی با این عنوان برگزار می‌گردد که طی آن دانش آموزان نامه‌ای را در مورد آینده قدس پس از آزادی خطاب به همسالان خود می‌نویسند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند.

باشگاه دانش آموزان ضد صهیونیسم

ترتیبی اتخاذ شود تا شبکه دانش آموزی با محوریت قرارگاه‌های شهری در هفته قبل و بعد از روز قدس در مدارس و در مسیر راهپیمایی با دعوت از دانش آموزان به عضویت در باشگاه دانش آموزان ضد صهیونیست به نشانی A-Zstudents.com اقدام کنند.

دانش آموزان در شبکه شاد نیز می‌توانند در کانال باشگاه ضدصهیونیسم به نشانی Anti-Zionist club @ در این پویش شرکت کنند.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *