بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » اسرائیل ۹۰۶ بار مراکز درمانی را بمباران کرده است

اسرائیل ۹۰۶ بار مراکز درمانی را بمباران کرده است

19151777_183.jpegتدروس ادهانوم، مدیر سازمان جهانی بهداشت در سخنرانی از توحش رژیم صهیونیستی در کشتار غیرنظامیان و نیرو‌های امدادی در غزه انتقاد کرد. 

به گزارش الجزیره، ادهانوم در این باره گفت: از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر شاهد ۹۰۶ مورد حمله به مراکز درمانی این باریکه، کرانه باختری و لبنان بوده‌ایم که این حملات در مجموع ۷۳۶ کشته و بیش از یک هزار مجروح برجای گذاشت.

وی افزود: اکنون تنها ۱۰ بیمارستان از ۳۶ بیمارستان غزه آن هم به طور محدود در حال ارائه خدمات به مردم هستند. سازمان جهانی بهداشت به حمایت‌های خود از بیمارستان‌های باقی مانده غزه برای امدادرسانی به فلسطینیان ادامه می‌دهد. 

این مقام ارشد بین المللی درباره حمله به بیمارستان الشفاء از سوی نظامیان صهیونیست، تصریح کرد: ویرانی این بیمارستان مرا متحیر کرده است. بیمارستان الشفاء بزرگترین مجتمع خدمات درمانی غزه با ۷۵۰ تخت، ۲۶ اتاق عمل، ۳۲ تخت مراقبت‌های ویژه و یک بخش دیالیز است که اکنون طی عملیات ۲ هفته‌ای اسرائیل از رده خدمات رسانی خارج شد.

وی با اشاره به کشتار و قتل عام غیرنظامیان افزود: کشتار وحشتناک امدادگران خود نشان دهنده میزان خطر در غزه است. سازمان جهانی بهداشت خود با سازمان مردم نهاد آشپزخانه مرکزی جهان برای توزیع غذا میان بیماران و کادر درمانی همکاری دارد. کشتار ۷ تن از نیرو‌های امدادی نشان می‌دهد غزه به شدت خطرناک است.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *