بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » از کشف پارچه‌های قاچاق ۳۰ میلیارد ریالی تا دستگیری فرد شرور و سارقان در فارس

از کشف پارچه‌های قاچاق ۳۰ میلیارد ریالی تا دستگیری فرد شرور و سارقان در فارس

19151821_797.jpg


 مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 پارچه‌های قاچاق ۳۰ میلیارد ریالی در شیراز لو رفت 

فرمانده انتظامی استان فارس از کشف پارچه‌های خارجی قاچاق به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در بازرسی از یک منزل مسکونی در شهرستان شیراز خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس اظهار کرد: در جهت مبارزه جدی و همه جانبه با پدیده شوم قاچاق و مقابله با قاچاقچیان، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با رصد هوشمندانه از دپو کالای قاچاق در منزلی در یکی از محله‌های شیراز مطلع شدند و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از آن منزل ۴۴۹ طاقه پارچه خارجی قاچاق و بدون مجوز گمرکی و قانونی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه ارزش اموال کشف شده برابر نظر کارشناسان ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و به همراه مالک کالا‌ها تحویل مرجع قضایی شد.

کشف ۲۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۲۹ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان اظهار کرد: در اجرای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق، ماموران انتطامی لارستان ضمن کنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو ۲۹ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل را کشف و راننده را نیز دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: مبارزه با قاچاق سوخت به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و شهروندان به منظور مشارکت در این امر، هرگونه اخبار و اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کالاهای سرقتی در مخفیگاه سارقِ معتاد کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان فسا از دستگیری سارق حرفه‌ای و کشف مقدار قابل توجهی اقلام مسروقه خبر داد.

سرهنگ فرهاد آراوند فرمانده انتظامی شهرستان فسا اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت درون خودرو در سطح شهر، رسیدگی به موضوع و شناسایی عوامل سرقت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران کلانتری ۱۱ شهدا با بررسی تخصصی صحنه‌های وقوع سرقت، موفق شدند سارق حرفه‌ای درون خودرو را شناسایی و در محل سکونتش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: در بازرسی از محل، ۷۰ ثوب لباس بچه گانه، ۲۵ دستگاه باند، آمپلی فایر، ضبط و پخش خودرو و مانیتور و تعداد قابل توجهی تجهیزات درون خودرو مسروقه کشف و ضبط شد.

سرهنگ آراوند با بیان اینکه ارزش اقلام مکشوفه برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: تا کنون ۱۶ نفر مالباخته شناسایی و اموال به آنان تحویل شده است و تحقیقات جهت شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

دستگیری سارق خودرو در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف خودرو سرقتی و دستگیری سارق بلافصله پس از سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره سرقت به عنف یک دستگاه وانت پراید در بخش فسارود این شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

او تصریح کرد: ماموران پاسگاه انتظامی پاسخن بلافاصله پس از سرقت با ایجاد طرح مهار و کنترل دقیق محور‌های مواصلاتی خودرو مسروقه را شناسایی و آن را توقیف کردند.

وی افزود: در این ماموریت سارق دستگیر و در بازجویی اولیه به سرقت خودرو اعتراف و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد.

فرمانده انتظامی داراب از شهروندان درخواست کرد هشدار‌های پلیسی را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستبند بر دست متهم

دستگیری سارق باغات و مزارع در کازرون 

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری سارق باغات و مزارع و کشف ۹ فقره سرقت در این رابطه خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از باغات در شهرستان کازرون، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

او بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی موفق به شناسایی یک نفر سارق شدند و با هماهنگی قضایی او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ زراعتیان تصریح کرد: متهم در بازجویی فنی به ۹ فقره سرقت از باغات و مزارع خصوصی اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی کازرون به باغداران و مالکان مزارع، توصیه کرد: اصول و تمهیدات لازم را در جهت پیشگیری از سرقت مزارع و باغات انجام داده و هرگونه موارد مشکوک را بلافاصله از طریق شماره تماس ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

زانتیا سرقتی از بندرعباس در لارستان کشف شد

فرمانده انتظامی لارستان از توقیف سواری زانتیا سرقتی از بندرعباس و دستگیری سارق در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: در پی اعلام سرقت سواری زانتیا در بندرعباس و اعلام مشخصات خودرو سرقتی به شهرستان‌های همجوار، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی لارستان طرح مهار را اجرا و موفق شدند خودرو را در محور مواصلاتی بندرعباس – شیراز شناسایی و با اقدامات فنی آن را توقیف کنند.

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اینکه سارق دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، تصریح کرد: هر چند که پلیس همچون این عملیات برای کشف انواع سرقت‌ها با تمام توان و با بهره‌گیری از تجهیزات هوشمند تلاش می‌کند، اما نصب ردیاب و سایر تجهیزات ایمنی برای پیشگیری از سرقت خودرو نیز مورد تاکید است. 

دستگیری عامل نزاع و درگیری دسته جمعی در زرین دشت

فرمانده انتظامی زرین‌دشت از دستگیری عامل نزاع دسته جمعی در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی زرین‌دشت، اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر نزاع دسته جمعی در روستای گلکویه و مصدومیت یک نفر بر اثر اصابت چوب و چماق و انتقال او به مراکز درمانی، بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

او افزود: با حضور پلیس و در عملیاتی مقتدرانه ضارب و عامل نزاع و درگیری که نظم و امنیت عمومی را برهم زده بود دستگیر و روانه زندان شد.

سرهنگ صالحی فرد با بیان اینکه دستگیری ضارب رضایتمندی مردم را در پی داشت، تصریح کرد: پلیس همواره با افرادی که بخواهند به هر طریقی اقدام به قدرت نمایی و نظم و امنیت عمومی مردم را مختل کنند، مقتدرانه و در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد.

عاقبت متهم

دستگیری سارق محتویات درون خودرو در بوانات 

جانشین انتظامی شهرستان بوانات از دستگیری سارق حرفه‌ای محتویات درون خودرو با اعتراف به ۱۱ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد قاسم دهقان نیک جانشین انتظامی شهرستان بوانات اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر وقوع چند فقره سرقت محتویات درون خودرو در سطح شهرستان بوانات، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضایی، با انجام تحقیقات پلیسی و گشت زنی‌های هدفمند یک نفر سارق را شناسایی و او را دستگیر کردند.

سرهنگ دهقان نیک با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۱ فقره سرقت محتویات درون خودرو در سطح شهرستان اعتراف کرد، گفت: سارق پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *