بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » از توقیف قهوه‌های تقلبی تا کشف بیش از ۵۱ تن مواد غذایی غیرمجاز در فارس

از توقیف قهوه‌های تقلبی تا کشف بیش از ۵۱ تن مواد غذایی غیرمجاز در فارس

19152095_217.jpgدر بازدید کارشناسان از اصناف و کارگاه‌ها در نقاط مختلف استان فارس بیش از ۵۱ تن مواد غذایی غیرمجاز توقیف و یک کارگاه غیرمجاز تولید و توزیع قهوه تقلبی تعطیل شد.

تعطیلی کارگاه غیرمجاز تولید قهوه در فیروزآباد

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت فیروزآباد، از کشف کارگاه غیرمجاز تولید و توزیع قهوه تقلبی و توقیف بیش از ۷۵۰ کیلوگرم مواد اولیه غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد.

سلطانعلی هوشیار مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت فیروزآباد اظهار کرد: پس از شناسایی و کشف یک کارگاه تولید قهوه تقلبی از سوی کارشناسان بهداشت محیط و غذا و داروی مرکز بهداشت شهرستان، پس از هماهنگی با مقام قضایی و کسب مجوز قانونی، با همکاری نیروی انتظامی شهرستان این کارگاه تعطیل شده است.

او با بیان این که محصولات تهیه شده در این کارگاه در فضای غیربهداشتی و بدون مجوز بهداشتی تولید می‌شود، افزود: پرونده فرد متخلف برای گذراندن مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاع شد.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت فیروزآباد اضافه کرد: از انبار این کارگاه حدود ۷۵۰ کیلوگرم قهوه تقلبی و فرآوری شده غیربهداشتی کشف و توقیف شده است.

او از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده این گونه موارد که بهداشت جامعه را به خطر می‌اندازد، موضوع را به سامانه ۱۹۰ ارتباطات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اطلاع رسانی کنند.

توقیف بیش از ۵۱ تن مواد غذایی غیرمجاز در مرودشت 

رئیس شبکه بهداشت و درمان مرودشت گفت: ۵۱ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی غیرمجاز در یک واحد تولیدی و منزل شخصی در این شهرستان کشف و توقیف شد.

روح اله کریمی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت اظهار کرد: کارشناسان معاونت غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به منظور ارتقای شاخص‌های نظام سلامت اقدام به تشدید نظارت از واحد‌های زیر پوشش در ساعات مختلف شبانه روز کرده اند که در همین رابطه یک کارگاه تولید مواد غذایی مشکوک شناسایی شده است.

او با اشاره به این موضوع که حفظ سلامت جامعه اولویت نخست حوزه بهداشت و درمان به شمار می‌رود، افزود: کارشناسان پس از بررسی‌های تخصصی، به دستور مراجع قضایی و همراهی نیروی انتظامی اقدام به بازرسی از کارگاه تولید مواد غذایی بدون مجوز‌های بهداشتی و منزل شخصی صاحب کارگاه کردند که مشخص شد ۵۱ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی غیرمجاز و ۸۰۰ کیلوگرم افزودنی غیرمجاز در این کارگاه تولیدی و منزل شخصی نگهداری می‌شود و این مواد غیرمجاز به دستور مقام قضایی توقیف شد.

جواد هوشیار معاون غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت نیز در این زمینه گفت: بازرسان واحد نظارت بر مواد غذایی بر اساس شیوه نامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به بررسی سلامت مواد غذایی تولیدی در کارخانه‌های سطح شهرستان می‌کنند و چنانچه پس از نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی مشخص شود که محصول تولیدی با مجوز‌های بهداشتی و استاندار‌های مربوطه منطبق نیست و سلامت مصرف کنندگان را به خطر می‌اندازد، محصول تولیدی توقیف و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه معدوم می‌شود.

او افزود: در بازدید از این واحد تولیدی مشخص شد که این واحد دارای تخلفات بهداشتی شامل تولید محصولات و مواد غذایی در شرایط غیر بهداشتی، نگهداری افزودنی مواد غذایی غیر مجاز، بکارگیری اتباع خارجی و سوء استفاده از شماره پروانه بهداشتی ساخت و برند برخی واحد‌های معتبر دارای مجوز‌های بهداشتی است که پرونده این شخص متخلف برای گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع شده است.

او از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه غذا و دارو با سامانه ۱۹۰ رسیدگی به تخلفات بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شماره تماس ۰۷۱۴۳۳۳۳۳۱۸ معاونت غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت تماس بگیرند.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *