بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » همایش بزرگداشت «حکیم توس» برگزار می‌شود/ دستگاه‌ها پای کار بیایند

همایش بزرگداشت «حکیم توس» برگزار می‌شود/ دستگاه‌ها پای کار بیایند

19148217_479.jpgقائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حکیم ابوالقاسم فردوسی را افتخار ملی دانست و گفت: همایش دو روزه بزرگداشت «حکیم توس» در شهر‌های مشهد و تهران برگزار می‌شود.

سومین جلسه کارگروه روز بزرگداشت فردوسی روز سه‌شنبه -۱۴ فروردین- با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اعضای کارگروه حکیم توس در محل دفتر معاونت میراث‌ فرهنگی در وزارتخانه برگزار و مهمترین موضوعات و برنامه‌های مرتبط با گرامیداشت این روز در ۲۵ اردیبهشت امسال بررسی شد.

علی دارابی در کارگروه بزرگداشت حکیم توس گفت: فردوسی یک افتخار ملی است، باید پیگیری و تلاش کنیم که رخدادی در شأن و منزلت حکیم ابوالقاسم فردوسی اتفاق بیفتد.

قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: موضوع فردوسی در انحصار هیچ دستگاهی نیست و همه برای کار با موضوع گرامیداشت فردوسی باید پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه ستاد احیای توس با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار خواهد شد، به برگزاری همایش دو روزه بزرگداشت حکیم توس در شهر‌های مشهد و تهران اشاره کرد و افزود: همایش «حکیم توس» فقط یکی از ویژه‌برنامه‌های روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی است. برنامه‌های مختلفی در توس، تهران و سراسر کشور برگزار خواهد شد و شایسته است همه دستگاه‌ها برای بزرگداشت مقام فردوسی پای کار بیایند.

ارائه گزارش کارگروه حکیم توس

سید جواد موسوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در این نشست در سخنانی گفت: حکیم فردوسی نقش مهمی در زنده نگه داشتن زبان فارسی دارد و گرامیداشت این شاعر گران‌سنگ، ادای دین به مفاخر بزرگ ایران‌زمین است.

موسوی اضافه کرد: در فروردین و اردیبهشت سه رویداد مهم فرهنگی در استان داریم که ۲۵ فروردین روز بزرگداشت عطار، ۲۵ اردیبهشت روز بزرگداشت فردوسی و ۲۸ اردیبهشت روز بزرگداشت خیام است که گرامی‌داشت این سه شاعر بزرگ، نیازمند توجه هرچه بیشتر است.

در این نشست همچنین رضا سامه مدیرکل امور پایگاه‌های ملی و جهانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی توس حضور داشتند و توضیحاتی را درباره برگزاری مراسم گرامیداشت فردوسی ارائه کردند.

منبع: ایرنامنبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *