بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » شمار جانباختگان سوانح رانندگی نوروز کرمان به ۷۴ نفر رسید

شمار جانباختگان سوانح رانندگی نوروز کرمان به ۷۴ نفر رسید

19148186_903.jpgسرهنگ امین غفوری معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: تعداد ۷۳۳ تصادف از روز ۲۴ اسفندماه پارسال تا ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ در جاده‌ها و شهر‌های استان کرمان اتفاق افتاد که ۷۴ نفر در این حوادث جان خود را از دست دادند و ۷۱۴ نفر نیز مجروح شدند.

وی افزود: همچنین از مجموع این حوادث، تعداد ۶۰ تصادف منجر به مرگ، ۵۴۰ مورد جرحی و ۱۳۳ تصادف خسارتی بوده است.

سرهنگ غفوری با بیان اینکه تعداد فوتی‌های حوادث رانندگی ایام نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۲۲ درصدی دارد اظهار داشت: به طور کلی حوادث رانندگی استان کرمان در این بازه زمانی ۱۸ درصد، تعداد تصادف جرحی یک درصد و سوانح خسارتی ۵۰ درصد کاهش داشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمان عنوان کرد: میزان ۳۷۹ حادثه رانندگی درون شهر‌ها اتفاق افتاد که از این میزان هفت تصادف فوتی، ۲۹۲ جرحی و ۸۰ مورد خسارتی بوده و این حوادث در مجموع منجر به فوت هشت نفر و مصدومیت ۳۴۱ نفر شد.

وی ادامه داد: در جاده‌های استان کرمان نیز ۳۵۴ حادثه رانندگی اتفاق افتاد که از این میزان ۵۳ حادثه رانندگی فوتی، ۲۴۸ جرحی و ۵۳ مورد خسارتی بودند و در این حوادث نیز ۶۷ نفر جان باختند و ۳۷۳ نفر مجروح شدند.

سرهنگ غفوری با بیان اینکه بیش از ۵۱ درصد حوادث رانندگی استان کرمان در محدوده شهر‌ها و بیش از ۴۸ درصد در خارج از شهر‌های استان اتفاق افتاده اظهارداشت: ۱۱ درصد فوتی‌ها در درون شهر‌ها و ۸۹ درصد در جاده‌ها بوده است.

به گفته وی شمار بیشتر تعداد فوتی‌های حوادث در جاده‌های استان کرمان به نسبت شهر‌ها به علت شدت بیشتر این حوادث در جاده‌ها بوده است.

سرهنگ غفوری اضافه کرد: خستگی و خواب آلودگی، توجه نکردن به جلو، سرعت غیرمجاز، تغییر ناگهانی مسیر و رعایت نکردن مقررات رانندگی از عوامل اصلی حوادث رانندگی در استان کرمان بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس همچنان در جاده‌های استان کرمان به نحوی دیگر ادامه دارد گفت: همکاران ما در فراجا به صورت ۱۰۰ درصدی پای کار آمدند و این طرح تا پایان تعطیلات با شدت بیشتری ادامه دارد.

چند توصیه به مسافران نوروزی

وی به مسافران نوروزی و رانندگان توصیه کرد: افرادی که هنوز به مقصد برنگشته اند، زمان حرکت خود را به روز‌های پایانی هفته (پنجشنبه و جمعه) موکول نکنند و برای بازگشت، زودتر برنامه ریزی کنند؛ همچنین این افراد پیش هر تصمیمی برای حرکت، استراحت کافی را مدنظر قرار دهند.

سرهنگ غفوری با اشاره به شرایط آب و هوایی افزود: به طور نمونه دیشب در گردنه کفنوییه شاهد بارش برف بودیم؛ رانندگان و مسافران با توجه به احتمال بارندگی در استان کرمان طی روز‌های آتی با دقت بیشتری رانندگی کنند.

وی ادامه داد: رانندگان و مسافران بایستی بدانند که ۶۰ درصد حوادث رانندگی در ۳۰ کیلومتری مقصد (شهرها) اتفاق می‌افتد و این مسافت باید زنگ خطری برای رانندگان باشد تا با دقت بیشتر در طول مسیر به‌ویژه در نزدیکی شهر‌ها رانندگی کنند.

منبع: ایرنا کرمانمنبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *