بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » بیش از ۱۵ میلیارد ریال محصولات صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان به فروش رفت

بیش از ۱۵ میلیارد ریال محصولات صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان به فروش رفت

19148515_938.jpgمحمدهادی طهرانی‌مقدم  اظهار کرد: همزمان با فعالیت رسمی ستاد خدمات سفرهای نوروزی سیستان و بلوچستان از ۲۴ اسفندماه سال گذشته، مسافران و گردشگران زیادی این استان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند که تا تاریخ ۱۲ فروردین ماه میزان ورودی مسافران به عدد ۶۷۴هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

وی افزود: از میان این آمار تعداد ۶۵۸ هزار و ۱۵۷ نفر مسافر ایرانی و ۱۶ هزار و ۶۲۵ نفر نیز توریست و گردشگر خارجی بوده‌اند که به ترتیب شاهد رشد ۶۷ و هشت درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آمار ارسالی به ستاد خدمات سفر استان، تا تاریخ ۱۲ فروردین ماه تعداد ۲۶هزار و ۴۷۷ نفر از طریق فرودگاه‌های استان، هشت هزار و ۱۲۴ نفر از طریق راه‌آهن و ۶۴۰هزار و ۱۸۱ نفر نیز از طریق حمل و نقل جاده‌ای وارد استان شده‌اند که در این سه بخش نیز به ترتیب رشد ۳۸، ۱۷ و ۱۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی های انجام شده و افزایش کیفیت و کمیت غرفه‌های صنایع‌دستی، در این بازه زمانی فروش صنایع‌دستی نیز به رقم ۱۵ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال رسید که رشد ۶۸ درصدی را به ثبت رسانده است.

طهرانی‌مقدم تاکید کرد: در این بازه زمانی بیش از یک میلیون و ۳۶ هزار نفر نیز از جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی سیستان و بلوچستان بازدید کردند.منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *