بی پرده نیوز

جدید ترین و داغ ترین اخبار روز دنیا را اینجا بخوانید

جدیدترین اخبار

خانه » بازدید بیش از دو میلیون گردشگر از جاذبه‌های کرمانشاه

بازدید بیش از دو میلیون گردشگر از جاذبه‌های کرمانشاه

19148020_410.jpg


داریوش فرمانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه به ارائه آخرین آمار بازدید از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه در نوروز امسال پرداخت و گفت : از ۲۴ اسفند ماه که خدمات رسانی به میهمانان نوروزی در سطح استان آغاز شد، تا پایان روز ۱۳ فروردین، دو میلیون و ۴۹۷۵ نفر از جاذبه‌های مختلف گردشگری استان کرمانشاه بازدید کرده اند. 

وی با بیان اینکه بالاترین آمار بازدید در بین جاذبه‌های استان متعلق به جاذبه‌های طبیعی با ۸۷۸ هزار و ۱۸۴ نفر بوده، اظهار کرد: جاذبه‌های تاریخی با ۵۵۴ هزار و ۵۲۲ نفر و جاذبه‌های تفریحی با ۲۴۴ هزار و ۷۰۱ نفر رتبه‌های بعدی پربازدید‌های استان را به خود اختصاص داده اند. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: گردشگران نوروزی در این ایام بازدید‌های قابل توجهی نیز از جاذبه‌های فرهنگی، موزه ها، دست ساز و مذهبی استان داشتند. 

وی از اسکان ۱۸۳ هزار و ۳۷۰ مسافر نوروزی در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری کرمانشاه در این مدت خبر داد و گفت: حدود ۱۰۹ هزار و ۴۸۰ نفر معادل ۵۹.۷۰ درصد از کل آمار اسکان استان مربوط به مراکز اقامتی غیررسمی بوده است. 

فرمانی تاکید کرد: بیش از ۶۵ هزار نفر معادل ۳۵.۴۸ درصد در مراکز اقامتی رسمی و ۸۸۳۶ نفر معادل ۴.۸۲ درصد در مراکز اقامتی اضطراری اسکان پیدا کرده اند. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه طی ایام نوروز به منظور ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی ۱۵۲۰ فقره بازدید از تاسیسات اقامتی استان شامل مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز پذیرایی و مجتمع‌های بین راهی صورت گرفت، گفت: بدنبال این بازدید‌ها برای ۹۷ واحد تشویق، ۱۸۵ واحد تذکر و ۲۹ واحد هم اخطار کتبی صادر شد. 

به گفته این مسئول، پنج دفتر خدمات مسافرتی استان نیز به دلیل تخلف با تعلیق مجوز تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند. 

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۹ فقره شکایت گردشگران نوروزی از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ ثبت شد، عنوان کرد: بیشتر این شکایات مربوط به مراکز پذیرایی، اقامتی و نحوه خدمات رسانی در جاذبه‌های گردشگری بوده است .منبع : www.yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *